Obsługa
kadrowo-płacowa

Obsługa kadrowo-płacowa pochłania nie tylko znaczną ilość czasu, ale wymaga również stałego analizowania ustaw o ubezpieczeniach i świadczeniach ZUS oraz wszelkich innych przepisów pozwalających na prowadzenie przedsiębiorstwa zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Osiągnąć to można jedynie dzięki doświadczeniu w pracy w księgowości, niezawodności oraz posiadaniu szerokiej, profesjonalnej wiedzy. Pomoc profesjonalistów jest kluczowa dla właściciela firmy nie tylko podczas jej rejestracji, ale również w przyszłości.

Obsługa kadrowo-płacowa – co konkretnie obejmuje?

Świadczeniem usług z zakresu księgowości dla przedsiębiorstw z Poznania i okolic zajmujemy się od 1998 roku, co czyni z nas ekspertów w tej dziedzinie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wygląda prowadzenie małych (także jednoosobowych) i większych firm, przez co jesteśmy w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Co konkretnie obejmuje obsługa kadrowo-płacowa?

 • Przejście przez proces związany z założeniem działalności gospodarczej, a więc: przygotowywanie biznesplanów, pomoc w przygotowaniu wniosków kredytowych, dostarczenie niezbędnych dokumentów do poszczególnych instytucji, wykonywanie windykacji należności, użyczanie adresu na siedzibę firmy, dobór opodatkowania oraz wszelkie inne dodatkowe działania mające na celu usprawnienie ogólnego funkcjonowania przedsiębiorstwa;
 • Reprezentowanie przedsiębiorstw w najważniejszych instytucjach – Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) oraz podczas wszelkich kontroli;
 • Czynności związane z kadrą pracowniczą – sporządzanie wzorów umów o pracę i rozwiązywanie tych umów, zgłaszanie nowych pracowników do ZUS, administrowanie aktami osobowymi, naliczanie wynagrodzeń, sporządzanie list płacowych, wystawianie zaświadczeń o osiągniętych dochodach, itp.;
 • Prowadzenie Ksiąg Przychodów i Rozchodów, co wymaga znajomości ustaw podatkowych, aktualnych rozporządzeń, jak również rzetelności i dokładności w zakresie samego prowadzenia KPiR;
 • Sporządzanie deklaracji podatkowych – ZUS, GUS, NBP, itp.

Pakiety usług

Pakiety usług

Optimum

Pakiet podstawowy, składający się z tego, co najważniejsze

zawiera:

Obejmuje najważniejsze usługi:

 • dedykowany system eSZOK
 • dedykowany księgowy
 • prowadzenie KPiR, ryczałtu Ewidencjonowanego, Pełnej Księgowości
 • sporządzanie Deklaracji Podatkowych
 • prowadzenie ZUS
 • sporządzanie sprawozdań finansowych
 • reprezentacja przed US i ZUS

Optimum +

Zawierający usługi z pakietu OPTIMUM oraz usługi dodatkowe.

zawiera:

Pakiet Optimum
i Dodatkowo:

 • dedykowany Specjalista Kadr i Płac
 • prowadzenie Kadr i Płac

Premium

Stanowiący połączenie pakietu OPTIMUM i OPTIMUM+ z dodatkowymi usługami, zapewniając kompleksową obsługę Twojej firmy.

zawiera:

Pakiet Optimum,
Pakiet Optimum+
i Dodatkowo:

 • wystawianie w imieniu klienta faktur sprzedażowych
 • wprowadzanie płatności (przygotowywanie przelewów)
 • pakiet HRM

Księgowość w stylu EKO

Doskonale wiemy, jak ważną kwestią w dzisiejszym świecie jest ochrona środowiska naturalnego. Zważywszy na fakt, że coraz więcej kontrahentów zwraca uwagę na podejście przedsiębiorstw do ekologii, postanowiliśmy partycypować w czynieniu dobra na rzecz planety. Nasze biuro rachunkowe podejmuje szereg znaczących działań, poprzez które promuje prowadzenie działalności z pełną dbałością o ekologię.

Jednym z podstawowych jest całkowite zdigitalizowanie procesów rachunkowych (korzystamy z systemu eSZOK, który oferujemy także naszym klientom), dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć zużycie papieru. Korzystamy także z (popularnej w ostatnim czasie) instalacji fotowoltaicznej, co pozwala nam na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Co więcej, regularnie wspieramy różnego rodzaju organizacje pozarządowe (m.in. ochrony zdrowia), a współpraca z poznańską firmą zajmującą się obsługą informatyczną Direct IT pozwala nam na branie udziału w akcji „nowe życie dla laptopów”, wspierającej najbardziej potrzebujące osoby.

Decydując się na podjęcie współpracy z naszym biurem rachunkowym można więc nie tylko zapewnić kompleksową obsługę swojego przedsiębiorstwa, ale także pośrednio przyczynić się do wspierania ochrony środowiska naturalnego.

Obsługa firm z Poznania i okolic – dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną pomoc?

Usługi świadczone przez biuro rachunkowe Garde Profit skierowane są do wszystkich właścicieli firm, na każdym etapie ich działalności, którzy pragną, by ich przedsiębiorstwo było prowadzone w sposób profesjonalny, sprawny, a także zgodny z obowiązującym prawem.

Decydując się na podjęcie współpracy ze specjalistami posiadającymi ogromną wiedzę z zakresu szeroko pojętej księgowości, mają oni stuprocentową pewność, że poświęcona zostanie im należyta uwaga, przekładająca się na zaoszczędzenie czasu związanego z ogólnym prowadzeniem działalności. Dzięki szerokiemu wachlarzowi oferowanych usług, biuro rachunkowe jest w stanie zapewnić niewadliwą, rzetelną i kompleksową obsługę firmy, co ma wpływ na możliwość wyeliminowania pojawiania się w dokumentach ewentualnych nieścisłości czy pomyłek wiążących się z późniejszą potrzebą zapłaty grzywien. Podjęcie współpracy stanowi zatem zabezpieczenie firmy przed poniesieniem dodatkowych kosztów.