Biuro rachunkowe
Garde profit

Aktualności

17.07.2015
WYZNACZ WOLNE ZA 15 SIERPNIA

WYZNACZ WOLNE ZA 15 SIERPNIA

W 2015 r. święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada w sobotę 15 sierpnia. W związku z tym pracodawcy, u których sobota jest dniem wolnym od pracy z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy, powinni wyznaczyć pracownikom dodatkowy dzień wolny od pracy.
W sierpniu 2015 r. święto NMP (15 sierpnia) przypada w sobotę. Obniża o­no zatem wymiar czasu pracy o 8 godzin, ponieważ przypada w innym dniu niż niedziela (art. 130 Kodeksu pracy). Jednak pracownikom, którzy z tytułu zachowania 5-dniowego tygodnia pracy mają wolne soboty, należy zapewnić jeszcze jeden dzień dodatkowo wolny ze względu na wystąpienie święta w sobotę.
Pracownicy ci będą mieli bowiem wolną sobotę, w którą przypada święto, właśnie z tytułu tego święta. Pracodawca dopiero po wyznaczeniu dodatkowego dnia wolnego w związku ze świętem w sobotę zapewni im inny dzień wolny z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy.
Wyznaczenie dnia wolnego za święto przypadające w sobotę powinno nastąpić w dniu, który przypada w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym wypadało to święto.
Uwaga!
Pracownikom weekendowym nie trzeba oddawać dnia wolnego za święto przypadające w sobotę.
Marek Skałkowski
 

Powrót do listy

Zadzwoń
61 6 46 00 65
Napisz do nas
biuro@gardeprofit.pl