Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowo-księgowego?

Przepisy podatkowe w Polsce są bardzo skomplikowane, dlatego wielu przedsiębiorców korzysta z usług biur rachunkowo-księgowych. W takich miejscach pracują fachowcy, którzy wiedzą, jak prowadzić firmową dokumentację i jak poprawnie rozliczać się z urzędem skarbowym. Współpraca z biurem rachunkowo-księgowym sprawi, że przedsiębiorca będzie miał więcej czasu, by się skupić na rozwijaniu swojego biznesu. A jak wybrać rzetelnego usługodawcę?

 

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowo-księgowe?

Dobre biuro rachunkowe powinno oferować swoim klientom kompleksowe usługi z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych, sporządzania deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych. Dla przedsiębiorców szczególnie ważna jest również pomoc w rozliczaniu VAT-u, prowadzeniu dokumentacji na potrzeby ZUS i reprezentowaniu firmy przed ZUS oraz US. Początkujący pracodawcy mogą oczekiwać także doradztwa w zakresie wybrania optymalnej formy opodatkowania przychodów. Dlatego przed podpisaniem umowy, warto najpierw sprawdzić, czym zajmuje się biuro rachunkowe i na jakie usługi przedsiębiorca będzie mógł liczyć w ramach współpracy.

 

Na co trzeba zwrócić uwagę, szukając biura rachunkowo-księgowego?

Pracownicy biura rachunkowego powinni mieć wiedzę i doświadczenie z interesującej danego przedsiębiorcę dziedziny. Poza tym to ważne, aby zarówno księgowy, jak i całe biuro było ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. Wiele placówek oferuje swoim klientom wygodne pakiety, na które składają się ściśle określone usługi. Poszczególne pakiety różnią się między sobą ceną, która może być uzależniona od takich czynników jak:

  • ilość zatrudnionych pracowników
  • forma opodatkowania
  • specyfika branży
  • prowadzenie pełnej księgowości
  • miesięczna ilość faktur do rozliczenia
  • wystawianie faktur w imieniu firmy

 

Szukając biura rachunkowo-księgowego, przedsiębiorca powinien wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę finansową, która w pełni zaspokoi jego potrzeby. Dedykowany księgowy musi być także dyspozycyjny, aby przedsiębiorca mógł w każdej chwili zajrzeć do dokumentacji i skonsultować z nim podejmowane przez siebie decyzje.

 

Nowoczesne biuro rachunkowe – czyli jakie?

W dobie powszechnej cyfryzacji usługi rachunkowe mogą być realizowane za pomocą nowoczesnego systemu do zarządzania dokumentacją. Taką właśnie ofertę przygotowaliśmy dla naszych Klientów, którzy z systemu mogą z powodzeniem korzystać małe, średnie i duże firmy. W efekcie klienci zyskają 24-godzinny dostęp do wszystkich ważnych danych i będą mogli liczyć na wszechstronne wsparcie wykwalifikowanych pracowników. Ten przejrzysty i innowacyjny system znacznie usprawni prowadzenie księgowości i pozwoli szybko zareagować w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieścisłości. Wybierając pakiet z indywidualną obsługą kadrowo-płacową, pracodawca nie będzie musiał zatrudniać dodatkowego pracownika, dzięki czemu zoptymalizuje koszty prowadzenia działalności gospodarczej

 

Biuro rachunkowe musi zapewnić przedsiębiorcy pełną dyskrecję i powinno też zadbać o bezpieczeństwo przechowywanych danych. Dobry księgowy to osoba, która będzie na bieżąco uzupełniać swoją wiedzę, aby informować klienta o wszelkich istotnych zmianach w systemie podatkowym. Przedsiębiorca musi mieć zaufanie do pracowników biura rachunkowego, ponieważ będzie im powierzał wrażliwe dane, od których może zależeć dalsza przyszłość firmy. Dlatego warto poświęcić więcej czasu, by wybrać sprawdzonego usługodawcę o ugruntowanej pozycji na rynku.